Güncel

Çiftlikköy Belediye Meclisi’nde 2023 Yılı’nın ilk oturumları tamamlandı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın başkanlık ettiği belediye meclisinde Ocak Ayı gündeminde yer alan 15 madde, iki oturumda görüşülerek karara bağlandı. ..

Çiftlikköy Belediye Meclisi’nde 2023 Yılı’nın ilk oturumları tamamlandı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın başkanlık ettiği belediye meclisinde Ocak Ayı gündeminde yer alan 15 madde, iki oturumda görüşülerek karara bağlandı. 

SPOR KULÜPLERİNE TOPLAM 520 BİN TL YARDIM 

Meclis’te kapalı oylama ile yapılan seçimde Denetim Komisyonu üyeliklerine Murat Elgin, Ayşe Ertuna, Fatih Yılmaz, Reşat Mengüverdi ve Abdurrahman Tutuğ seçildi. Bir diğer gündem maddesinde ise Çiftlikköy Belediye Spor Kulübü ve Sultaniye Spor Kulüplerine yardım yapılması konusu yer aldı. Meclis, 400 Bin TL olarak gelen Çiftlikköy Belediyespor Kulübü’ne 420 Bin TL, 80 Bin TL olarak teklif edilen Sultaniye Spor Kulübü’ne ise 100 Bin TL nakdi yardım yapılmasına oybirliğiyle karar verdi. 

BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU 

Çiftlikköy Belediyesi bünyesinde Yazı İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Bilgi İşlem Birimi’nin müdürlük olarak hizmet vermesi ve ilgili bununla ilgili yönetmeliğin kabulü ile ilgili talep de, meclis tarafından oylanarak kabul edildi.  

MERHUM BAŞKAKAN ECEVİT’İN İSMİ CADDEYE VERİLDİ 

Vatandaş talepleriyle ilgili gündem maddesinde ise İsmet Ercan’ın, Merhum Başbakan Bülent Ecevit’in ilçede bulunan caddelerden birine isminin verilmesi yönündeki dilekçesi ele alındı. Komisyon raporu doğrultusunda Çiftlik Mahallesi 3070 Caddesi’nin isminin Merhum Başbakan Bülent Ecevit Caddesi olarak değiştirilmesi mecliste CHP’li üyelerin ret, diğer üyelerin kabul oylarıyla, oy çokluğu ile kabul edildi. Bir diğer vatandaş talebi olan Barbaros Bulvarı üzerindeki köprünün adının Boraltan Köprüsü olarak değiştirilmesi ise oybirliğiyle kabul edildi.  

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 2023 Yılı Ocak Ayı Meclis 2.oturumunun ardından, alınan kararların ilçe için hayırlı olması temennilerini dile getirdi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL