Eğitim

Yalova Üniversitesi Akademik Eğitim, öğretim faaliyetleri ile idari faaliyetlerini ve bu faaliyetlere ilişkin bilgi varlıklarını, bu varlıkların korunması amacıyla yürüttüğü bilgi güvenliği kapsamındaki ilgili iş süreçlerini başarıyla tamamlayan, Uluslararası Bilgi..

Yalova Üniversitesi Akademik Eğitim, öğretim faaliyetleri ile idari faaliyetlerini ve bu faaliyetlere ilişkin bilgi varlıklarını, bu varlıkların korunması amacıyla yürüttüğü bilgi güvenliği kapsamındaki ilgili iş süreçlerini başarıyla tamamlayan, Uluslararası Bilgi Güvenliği standardına uygun bir yönetim sistemi kurdu.  

Bu konuda bağımsız denetim şirketi tarafından denetimi yapılan Yalova Üniversitesi ISO/IEC 27001:2013 Uluslararası Bilgi Güvenliği standardına uygunluk sertifikası almaya hak kazandı. 

Uluslararası Bilgi Güvenliği standardına uyum sürecini yürüten Yalova Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Eyüp Albayrak ve ekibi ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikasını Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ‘ya takdim etti. Sertifika takdiminde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vefik Arıca, Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, Prof. Dr. Hamit Er ve Üniversite Genel Koordinatörü Sıddık Badıllı hazır bulundu. 

Yalova Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığını tebrik eden Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı Yalova Üniversitesi’nin her alanda ulusal ve uluslararası kalite standartlarına erişmesi için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL