Gündem

SON DAKİKA: Yalova Belediyesi yolsuzluk davasının 2. Ağır Ceza duruşması sırasında, hâkimlerin üzerine yürüyen CHP’li vekiller hakkında yürütülen soruşturma dosyası yetkisizlik kararıyla, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.   NE OLMUŞTU  27..

SON DAKİKA: Yalova Belediyesi yolsuzluk davasının 2. Ağır Ceza duruşması sırasında, hâkimlerin üzerine yürüyen CHP’li vekiller hakkında yürütülen soruşturma dosyası yetkisizlik kararıyla, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.  

NE OLMUŞTU 

27 Ekim’de görülen duruşmaya tamamı tutuksuz yargılanan, Vefa Salman ve belediye başkan yardımcılığı görevinden uzaklaştırılan Halit Güleç’in de aralarında olduğu bazı sanıklar ile taraf avukatları, 30’a yakın da milletvekili katılmıştı.  

Sanık Salman’ın avukatı, mahkemeye sunulan raporların lehlerine olduğunu ve davanın çok fazla uzayacağını öne sürerek, bundan dolayı müvekkilinin dosyadan bağımsız yargılanması talebinde bulunmuştu. 

Mahkemenin talebi reddetmesi sonrası salonda duruşmayı takip eden CHP Genel Başkan Yardımcıları ile milletvekilleri, mahkeme heyetine tepki göstererek salondan ayrılmıştı. 

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır mahkeme heyetine “Yazıklar olsun. Bu yaptığınız doğru değil, burada adalet falan yok” dedi. CHP heyeti ardından mahkeme salonunu terk etmişti. 

Alınan bilgiye göre, Başsavcılık, CHP Mersin Milletvekilli Başarır, CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun ve İstanbul Milletvekili Aydoğan hakkında “adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs”, “kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” suçlarıyla yürüttüğü soruşturmada yetkisizlik kararı vererek, dosyayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL