Gündem

Çınarcık belediye Başkanı Numan Soyer iddialara yanıt verdi. Toplantıya Damga vuran sözler Çınarcık’ın gündemine oturdu.  Çınarcık belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantının gündeminde imar plan revizyonu ile ilgili..

Çınarcık belediye Başkanı Numan Soyer iddialara yanıt verdi. Toplantıya Damga vuran sözler Çınarcık’ın gündemine oturdu. 

Çınarcık belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantının gündeminde imar plan revizyonu ile ilgili iddialar yer aldı.  

Belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan meclis toplantısında Meclis Üyeleri ve Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer konuyla alakalı açıklamalarda bulundu.  

“BİZİM ALNIMIZ AK YÜZÜMÜZ AÇIK”  

Mecliste konuşma yapan Ak parti meclis üyesi Murat Savaş ‘’Bugün meclise taşıdığımız imar revizyonu konusu Çınarcık’ımızın yıllardır süre gelen bir türlü çözülemeyen mağduriyetinin çözülmesi açısından milattır. Binlerce dilekçeyle insanlar bize mağduriyetini iletmişler. Bunların hiçbiri özel bir imtiyaz veya özel bir rant istemiyor. İnsanlar hakkı olanı istiyor. İnsanlar 23 yıl bekledi. Biz bu haksızlığa son vermek istiyoruz. Bizim alnımız ak yüzümüz açık. Hiç kimseye veremeyecek hesabımız yok. Sizlere 2 saati aşkın imar planı revizyonu sunum çalışması yapıldı ve hiçbir soru sormadan kalkıp gittiniz. Yine soru sormadan kalkıp gideceksiniz ‘’ ifadelerini kullandı.  

‘’NE HIRSIZLIĞIMIZ KALDI NE RANTÇILIĞIMIZ KALDI’’  

Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi Ali Kırıcı’nın sosyal medya hesabından yazmış olduğu yazıya değinerek sözlerine devam eden Savaş ‘’İmar planında rant nerede? Ne hırsızlığımız kaldı ne rantçılığımız. Eğer bunu kendisi yazdıysa kendisini kınıyorum.’’ dedi.  

”HAYATIM BOYUNCA VİCDANIM VE CÜZDANIM ARASINDA KALMADIM. KALSAYDIM VİCDANIMI TERCİH EDERDİM”

İddiaların odağındaki Belediye Başkanı Numan Soyer Ali Kırıcı’nın paylaşımıyla alakalı; ‘’Yapılan paylaşım bizi çok üzdü. Ama burada ‘rantçı, Çınarcık’ın incilerini cebine dolduran, cüzdanıyla vicdanı arasında sıkışan’ gibi sözler gerçekten hiç yakışık almadı. Ben hayatım boyunca hiç vicdanımla cüzdanım arasında sıkışıp kalmadım. Böyle bir şey başıma gelseydi vicdanımı tercih ederdim. Şunun da bilinmesini özellikle istiyorum ki ben kamyoncu Rahmi’nin oğluyum bana asla hırsız diyemezsiniz. Çağırılmadık dediniz, toplantı yaptık toplantı sonunda size 19 kere 20 kere ‘mühendis getirin onlar anlatsın’ dedik siz buna da yanaşmadınız. Burada Çınarcık’ın menfaati var. Bir sürü tanıdığım CHP’linin 30 yıldır mağduriyeti var hiçbirine siyasi gözle bakmadım bakmam da. Bugüne kadar kim bu belediyenin malını yediyse şu anda yiyorsa bundan sonrada yiyecekse hepsinin Allah bin türlü cezasını versin…’’ diyerek sözlerini sonlandırdı. 

Çınarcık’ın kaderini belirleyecek olan imar planı değişikliği CHP’li Meclis üyelerinin ret oyu vermesi üzerine Çınarcık’ın 23 yıllık sorunu yine çözümsüz kaldı. Vatandaşların mağduriyeti giderilmesi açısından öne sürülen imar planının ret kararı üzerine vatandaşlar CHP’li Meclis üyelerine ateş püskürdü. 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL