Kültür-Sanat

Altınova Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Evrensel Çocuk Film Festivali’nde 5 ülkeden 9 filmin gösterimi yapıldı.  Festival çerçevesinde Bulgaristan ve Filipinler’den gelen ekipler dans ve pandomin gösterisi yaptı. Festivale..

Altınova Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Evrensel Çocuk Film Festivali’nde 5 ülkeden 9 filmin gösterimi yapıldı. 

Festival çerçevesinde Bulgaristan ve Filipinler’den gelen ekipler dans ve pandomin gösterisi yaptı. Festivale katkı sağlayanlara da plaket takdim edildi. 

Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, ilçede başarılı bir festivale imza atıldığını belirterek, “İlçemiz nüfus olarak küçük olmasına rağmen yaptığımız işler çok büyük. Belediyemiz, kaymakamlığımız, kurumlarımızla çok güzel çalışmalar yapıyoruz.” dedi. 

“5 ülkeden 9 film” 

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral “Kapanış filmini İran filmi ile yapıyoruz. Başrol oyuncumuz burada. Bize katkı sağlayan Sefine Tersanesine teşekkür ediyoruz. Bu festivalin özelliği, 5 ülkeden 9 film sabah saatlerinde gösterildi. Kapanışını yapacağımız İran filmi, İran dışında ilk dünya prömiyeri Türkiye’de Altınova’da gösterilmiş olacak. O yönden de özelliği olan bir film oldu” diye konuştu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL