Son Dakika

Şarkıcı Gülşen hakkında imam hatiplilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlamasıyla soruşturma açıldı. Gülşen için İstanbul Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne yazı gönderdi. Şarkıcı..

Şarkıcı Gülşen hakkında imam hatiplilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlamasıyla soruşturma açıldı. Gülşen için İstanbul Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne yazı gönderdi. Şarkıcı Gülşen gözaltına alınarak ifade vermek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na götürülecek. 

Ünlü popçu Gülşen’in bir konserinde ki görüntüleri dün akşam sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerde Gülşen’in bir kişi hakkında, “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” ifadelerini kullandığı görüldü. 

Başsavcılık, şarkıcı Gülşen’in konser verdiği sırada sahnede imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği bu sözlerden dolayı TCK’nin 216. maddesi kapsamında, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan resen soruşturma başlatılmasına karar verdi. 

Başsavcılıkça, şarkıcı Gülşen’in kolluk görevlilerince mevcutlu bir şekilde Cumhuriyet Başsavcılığı’nda hazır edilmesi talimatı da verildi. 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL